Acıbadem Üniversitesi Elektron Mikroskopi Laboratuvarı

Ar-Ge çalışmaların vazgeçilmez bir parçası olan Elektron Mikroskopi Laboratuvarı 200 metrekarelik bir alanda SEM-TEM Hazırlık alanı ve SEM, TEM cihaz laboratuvarlarından oluşmaktadır.

Yıl

2019

Bölge

İstanbul

Brüt Alan

200 m2

Yüksek çözünürlüklü Taramalı Elektron Mikroskobu’nda nano yapıların görüntülendiği ve Geçirimli Elektron Mikroskobu’nda ultra mikrotom sisteminde hazırlanmış ince doku kesitleri, nano partiküller, grafen vb. numunelerin çalışmalarının yapıldığı Ar-Ge çalışmaların vazgeçilmez bir parçası olan Elektron Mikroskopi Laboratuvarı 200 metrekarelik bir alanda SEM-TEM Hazırlık alanı ve SEM, TEM cihaz laboratuvarlarından oluşmaktadır. Elektron mikroskobunun soğutması çok önemli olduğundan ana sistemden bağımsız özel soğuyucular kullanılmaktadır.

Kullanıcılardan alınan iş akışı doğrultusunda alanların en etkin kullanımı sağlanmıştır. Zemindeki en ufak titreşim mikroskopları etkilediğinden çok farklı noktalardan ölçümler yapılmış, metro hareketi, diğer laboratuvarlardaki cihaz yoğunları göz önüne alınarak en doğru noktada laboratuvar alanı kurulmuştur.

 • Galeri
  • 1-squashed.jpg
  • 2-squashed.jpg
  • 3-squashed.jpg
 • Künye

  İşveren: Acıbadem Üniversitesi
  Konum: İstanbul/Türkiye
  Hizmetler: Tasarım, Medikal Planlama, Proje Yönetimi ve Medikal Ekipman Temini
  Kapalı alan:200 m²