Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Laboratuvarları

Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, eczacılığın yeni alanlarına teşvik edici eğitim modellerini kullanarak en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlardan oluşturulmuştur.

Yıl

2019

Bölge

İstanbul

Brüt Alan

1.850 m2

Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, eczacılığın yeni alanlarına teşvik edici eğitim modellerini kullanarak en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlardan oluşturulmuştur. Eczacılık laboratuvarlarında akademi, ilaç endüstrisi, hastane, serbest eczane alanlarında çalışabilecek bir donanıma sahip olmaları amacıyla 50 kişilik 4 farklı eğitim laboratuvarı ve hazırlık alanı, 4 araştırma laboratuvarı, herbaryum ve eczane simülasyon merkezinden oluşmaktadır.

Eczacılık Fakültesinde Farmasötik Kimya ve Analitik Kimya Laboratuvarı, Farmasötik Teknoloji ve Kozmetoloji Laboratuvarı, Farmakognozi ve Farmasötik Botanik Laboratuvarı, Toksikoloji, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Kozmetoloji ve Fitoterapi Araştırma Birimi, Medikal, Farnakovijilans ve Klinik Farması Stüdyosu, İlaç Metabolizması Araştırma Laboratuvarı, Eczane Simülasyon Merkezi ve Herbaryum yer almaktadır.

Laboratuvar eğitimleri için özel sistem kameralar ile video kayıdı yapılmaktadır. Öğrencilerin laboratuvar tezgahlarındaki çalışma alanlarında bireysel olarak hocanın panoramik çeker ocakda yaptığı preparet hazırlanışı ve ders anlatımını izlemesine imkan veren teknolojik altyapı ile oluşturulmuştur.

Her bir öğrenci için tezgahların üzerinde bulunan ve eğitim sırasında kullanılan gaz çıkışları öğretmen masasından tek tek kontrol edilebilmektedir. Çeker ocak ve kimyasal saklama dolaplarının hava atışları ana havalandırma sisteminden bağımsız olarak çatı katından yapılmaktadır.

 • Galeri
  • 1-squashed.jpg
  • 2-squashed.jpg
  • 3-squashed.jpg
  • 4-squashed.jpg
 • Künye

  İşveren: Acıbadem Üniversitesi
  Konum: İstanbul/Türkiye
  Hizmetler: Tasarım, Medikal Planlama, Proje Yönetimi ve Medikal Ekipman Temini
  Kapalı alan: 1850 m²