BIM

Yapı bilgi modellemesi (BIM), inşaat sektöründeki teknolojik ve dijital dönüşüm sürecindeki en önemli yenliklerin başında yer almaktadır.

Dijital ikiz ilk olarak fiili ve sonra da gerçek inşaat sürecinden önce planlama hatalarını tanımlamak ve düzeltmek için kullanılır. BIM kullanılarak tüm tasarım, kalite, zamanlama, iş hedefleri ve verileri dijital olarak kaydedilir ve bağlanır. Bu şekilde sanal, üç boyutlu bir yapı modeli oluşturulur. Simülasyon, dördüncü ve beşinci boyut olarak zaman ve maliyet eklenerek genişletilir.

Planlama, inşaat ve işletme gibi binanın yaşam döngüsü boyunca kullanılacak kapsamlı verilerin toplanarak, tüm bina yaşam döngüsü boyunca sürekli olarak zenginleştirilen bir dijital ikiz oluşturulur ve projede yer alan herkes için verimli ve şeffaf bir iş birliği ve iyileştirilmiş bir iş akışı sağlanır.

 

Image

Yaklaşımımız

Tasarım süreçlerinde BIM’in gücünü kullanmaya yönelik vizyoner yaklaşımımız, günümüzün değişen ve yenilikçi inşaat endüstrisinin ön saflarında yer almamızı sağlamıştır.

Yapı Bilgi Modelleme (BIM) ve Sanal Tasarım İnşaat (VDC) uygulamalarını süreçlerimize entegre etme becerimiz, olağanın dışında bir tasarım geliştirme deneyimi sunmamızı sağlamaktadır.

Entegre proje teslim yaklaşımımız, iş birliğinin, kalitenin ve teknolojinin yenilikçi bir tasarım şirketinin paradigmaları olduğuna inancımızdan gelmektedir. BIM projesinin faydaları ile endüstri standartlarını aşıyor; inşaat öncesi koordinasyon ile hastane tasarımı ve inşaat anlayışını daha öteye taşıyoruz.

image

Hizmetlerimiz

Acıbadem Proje Yönetimi dijitale teknolojilere vizyoner bakışıyla sektörde öncü bir firmadır. Sağlık, araştırma, eğitim ve tüm özel sektör müşterilerine mimari, iç mimari, mekanik ve elektrik disiplinlerde BIM projeleri sunma konusunda ile aşağıda yer alan başlıklarda hizmet sunmaktadır.

 

BIM Modelleme Hizmetleri

  • BIM Mimari Tasarım
  • BIM İç Mimari Tasarım
  • BIM Mep Tasarım
  • BIM Proje Koordinasyonu

BIM Danışmanlık Hizmetleri

Videolar

image
Ataşehir Hastane ve Ofis Projesi
image
Acıbadem Maslak 2 Hastanesi
image
ACC Mladost Merkezi BIM Projesi
image
Tokuda Hastanesi BIM Projesi
image
Acıbadem Bodrum Kliniği BIM Projesi
Image

Çözüm Ortaklarımız