Acıbadem- Famicord Kordon Kanı Bankası

Otolog kordon kanı saklama taleplerini karşılamak üzere Sağlık Bakanlığı'nın bilgisi dahilinde kurulmuştur. Hücre işleme, dondurma, saklama ve çözme hizmetlerini sağlayabilecek ana bölümlerden oluşan laboratuvar alanında 2 adet B sınıfı temiz oda bulunmaktadır.

Yıl

2020

Bölge

İstanbul

Brüt Alan

350 m2

Otolog kordon kanı saklama taleplerini karşılamak üzere Sağlık Bakanlığı'nın bilgisi dahilinde kurulmuştur. Hücre işleme, dondurma, saklama ve çözme hizmetlerini sağlayabilecek ana bölümlerden oluşan laboratuvar alanında 2 adet B sınıfı temiz oda bulunmaktadır. Acıbadem Kordon Kanı Bankası’na ait 300 m2lik laboratuvar alanı temiz oda panelleri kullanılarak oluşturulmuştur, aynı zamanda GMP sertifikasına sahiptir.

Laboratuvarda bulunan B sınıfı ve C sınıf steril odalar arasındaki basınç farkları ve hava kalitesi özel ölçüm aletleri ile anlık takip edilebilmektedir. Bu ölçümlerin GMP şartlarına uygun olarak veri kayıtları sertifikalı olarak tutulmakta ve olası sapmaları alarm vererek yetkililere bildirilmesi sağlanarak kayıt altında tutulmaktadır. Tüm sistem GAMP 5’e göre valide edilmiştir.

 • Galeri
  • gallery1-famicord.jpg
 • Künye

  İşveren: Acıbadem Sağlık Hizmetleri
  Konum: İstanbul/Türkiye
  Hizmetler: Anahtar Teslim, Tasarım, Medikal Planlama, İnşaat, Proje Yönetimi ve Medikal Ekipman Temini
  Kapalı alan: 350 m²