Acıbadem Altunizade Hastanesi

Altunizade’nin siluetine farklı bir soluk katacak şekilde tasarlanan Acıbadem Altunizade, 98 bin m² kapalı alanı ve 350 yatak kapasitesi ile sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip "özel hastanesi" olma özelliğini taşıyor.

Yıl

2017

Bölge

İstanbul

Brüt Alan

98.000 m2

Yatak Sayısı

320

Acıbadem Altunizade Hastanesi

Altunizade’nin siluetine farklı bir soluk katacak şekilde tasarlanan Acıbadem Altunizade, 98.000 m² kapalı alanı ve tüm yataklarının toplamı 350 olan kapasitesiyle açıldığında sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip ‘özel hastanesi’ olma özelliğine sahipti.

Hastaların muayene, teşhis ve girişimlerinin aynı katta yapılabilmesi için birimler arası dolaşımı en aza indiren ve zamandan tasarruf sağlayan Nörolojik Bilimler Enstitüsü, Kateter Laboratuvarları ve Endoskopi Ünitesi gibi multidisipliner birimler tasarlanmış, hasta ve personelin konforu en üst düzeyde tutulmuştur. Ayrıca, bünyesinde bulunan Hücresel Tedavi ve Terapötik Aferez Merkezi’nde tıbbın geleceği ile ilgili hizmetler verilmektedir.

Acıbadem Altunizade, ‘Enerji Kullanımı ve Çevre Dostu Tasarımında Liderlik’ sertifikası olarak adlandırılan LEED Gold sertifikasına sahip yeşil bina olarak konumlanmıştır. Bu sayede enerji ve suyu verimli kullanan, doğal kaynak kullanımına özen gösteren ve sağlıklı nefes alan yaşanabilir bir hastane olarak öne çıkmaktadır.

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, ameliyathane ortamında üç farklı tanı ünitesini (3 Tesla MR, 128 kesitli Sliding CT, robotik kollu anjiyo) bir arada bulunduran ve aynı anda 3 ameliyathane ile bağlantılı olarak operasyon yapılabilen ‘hibrit ameliyathane’ sistemi bulunmaktadır.

Çevre ve insan dostu özellikleri proje tasarımına ve inşaatına entegre eden Acıbadem Maslak, LEED Healthcare kategorisinde Gold sertifikasına sahiptir.

Proje Hakkında

İşveren: Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Tic. A.Ş.
Şehir/Ülke: İstanbul / TÜRKİYE
Brüt İnşaat Alanı: 98.000m2
Kontrat Tipi: Anahtar Teslim
Hizmetler: Tasarım, İnşaat, Proje Yönetimi

  • Proje Video
    Proje Tanıtım Videosu

    Acıbadem Altunizade Hastanesi

  • Ödüller
    Leed Gold

    Çevre ve Enerji Tasarımında Liderlik